Sidney’deki Oteller ve Restaurantlar

Kategori: Genel
Yazan:
Tarih: 18 Haziran 2010
Sidney

Sidney

Gezimiz sırasında konaklamak ve iyi yemekler bulmak çok önemli, bunların yanında gezilerden arda kalan zamanda otelde kendimize vakit ayırabilmeli ve değişik aktivitelerde bulunabilmeliyiz. Sidney’de bunları en iyi yapabileceğimiz yerlerden bahsetmek istiyorum.

Park Hyatt Rocks

Park Hyatt Rocks

Hem değişik tasarımı hemde dünyanın en iyi limanlarından Rock limanı manzarasıyla ülkenin şehrinen iyi oteli olmakla beraber çok hızlı bir şekilde her geçen gün kalitesini arttırmaktadır. Bir çok ünlünün ve Kraliyet ailesine mensup kişilerin tercih ettiği otelde Sidney limanı manzaralı bir çok oda bulunmaktadır. The Harbour Kitchen & Bar adındaki restaurant Otelin ve şehrin en iyi restauranları arasındadır.

Shangri-la Hotel

Shangri-la Hotel

Shangri-la Hotel

5 yıldızlı olan bu otelde 563 oda bulunmaktadır. Sigara içilmeyen odalarıda bulunan otelde iyi bir konaklamanın yanında ziyaretçilerin boş zamanlarını geçirmeleri için bir çok olanak sunulmaktadır bunlar; masaj, spor salonu, sauna, sinema, havuz gibi bunların yanında bar, toplantı odası, restaurant ve 24 saat oda servisi gibi hizmetlerde sunulmaktadır.

Blue Sidney

Opera binası, iş ve alışveriş merkezlerine yakınlığı ve Woolloomooloo rıhtımı manzarasıyla mükemmel bir yerde bulunmaktadır. Çok lüks ve şık olan Blue Sidney oteli farklı restaurantları iç içe barındırmaktadır bunun yanında şehrin en seçkin Spa merkezide burada bulunmaktadır.

Nerede ne yenilir?

Bir çok etnik grubun barındığı ülkede gerçekten bir çok yemek kültürü bulunmaktadır yerel halkın yemek kültürü Amerikan mutfağına benzesede bir çok ülkenin mutfağını bulmak mümkün yerel mutfaktan denemenizi istediğim bazı tatlar var Haagen Daaz olarak bilinen lezzetli bir dondurma ve çalı dolması. Tabi bunların yanında şehirdeki bazı lokantalardan da bahsetmemek olmaz. İşte bunlardan bir kaçı.

Bills Surry Hills
Geleneksel tatlardan vazgeçmeyen Bill Granger Avustralya’nın en meşhur şeflerindendir. İlk yerini genç yaşlarında açan Bill’in şimdi dünyanın çeşitli yerlerinde de bir çok lokantası bulunmaktadır.

The Boathouse
Sidney’deki en iyi deniz mahsullerini yiyebileceğiniz Boathouse hem tasarım ve dekor hemde bulunduğu yer olarak gerçekten restauranta güzellik katmakta. Unutmadan istiridyeleri çok lezzetli.

Yorum yapın

İtalya Tatili
  RSS ile takip edin
  İspanya Tatili
   RSS ile takip edin
   Venedik Tatili
    RSS ile takip edin
    Amerika Tatili
     RSS ile takip edin